Wiadomości branżowe Wydobycie

Wstępne wyniki z Win-13 w Tunezji obiecujące, prace trwają

Serinus Energy przeprowadził testy produkcyjne odwiertu Winstar-13 w Tunezji. Uzyskano przepływ ropy na poziomie ok. 125-175 baryłek, charakteryzujący się niskim ciśnieniem. W drugiej połowie maja rozpoczną się prace mające na celu zwiększenie przepływu.Testy produkcyjne rozpoczęły się 28 kwietnia. Obecnie, przepływ ropy na Win-13 przybiera wartości w zakresie 125-175 baryłek dziennie. Surowiec charakteryzuje się gęstością na poziomie 41,5° według skali API (American Petroleum Institute). Przepływ cechuje się niskim ciśnieniem, dlatego  Serinus opracowuje program prac przewidujący m.in. użycie urządzenia coiled tubing. Działania ruszą w drugiej połowie maja. W tym czasie, kontynuowane będzie wydobycie, aby ustalić czy odwiert nie oczyści się samoczynnie.„Cieszy nas to, że na Win-13 udało się uzyskać przepływ ropy. Czekają nas jeszcze prace związane z doprowadzeniem do zwiększenia poziomu wydobycia. Wierzymy, że uzyskanie wyników  na poziomie zbliżonym do WIN-12bis jest w naszym zasięgu. Wkrótce powinniśmy rozpocząć kolejne  prace.” – powiedział Jakub Korczak, Wiceprezes ds. Relacji Inwestorskich i Dyrektor

Serinus Energy przeprowadził testy produkcyjne odwiertu Winstar-13 w Tunezji. Uzyskano przepływ ropy na poziomie ok. 125-175 baryłek, charakteryzujący się niskim ciśnieniem.
W drugiej połowie maja rozpoczną się prace mające na celu zwiększenie przepływu.

Testy produkcyjne rozpoczęły się 28 kwietnia. Obecnie, przepływ ropy na Win-13 przybiera wartości
w zakresie 125-175 baryłek dziennie. Surowiec charakteryzuje się gęstością na poziomie 41,5° według skali API (American Petroleum Institute). Przepływ cechuje się niskim ciśnieniem, dlatego  Serinus opracowuje program prac przewidujący m.in. użycie urządzenia coiled tubing. Działania ruszą w drugiej połowie maja. W tym czasie, kontynuowane będzie wydobycie, aby ustalić czy odwiert nie oczyści się samoczynnie.

?Cieszy nas to, że na Win-13 udało się uzyskać przepływ ropy. Czekają nas jeszcze prace związane
z doprowadzeniem do zwiększenia poziomu wydobycia. Wierzymy, że uzyskanie wyników  na poziomie zbliżonym do WIN-12bis jest w naszym zasięgu. Wkrótce powinniśmy rozpocząć kolejne  prace.?
? powiedział Jakub Korczak, Wiceprezes ds. Relacji Inwestorskich i Dyrektor Operacji
w Europie Środkowo-Wschodniej.

Pole Sabria zajmuje obszar około 11.250 akrów. Serinus, poprzez spółkę zależną – Winstar Tunisia B.V., posiada 45 proc. udziałów w koncesji oraz status operatora. Według raportu niezależnej agencji RPS Energy Canada, szacunkowa objętość początkowych zasobów geologicznych ropy (OOIP) na polu Sabria wynosi 347 milionów baryłek w warunkach powierzchniowych (MMstb – stock tank barrels) (netto dla Winstar Tunisia – 156 MMstb). Do tej pory, wydobyto jedynie 1 proc. OOIP.


dostarczył infoWire.pl

Źródło SERINUS ENERGY. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Pierwszy odwiert w Brunei wchodzi w decydującą fazę

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy