Gazowa

W służbie porządku i estetyki. Jak optymalnie wykorzystać domową przestrzeń?

W służbie porządku i estetyki. Jak optymalnie wykorzystać domową przestrzeń?
W służbie porządku i estetyki. Jak optymalnie wykorzystać domową przestrzeń? 29.05.2017 Niezależnie od tego czy nasze życie toczy się w niewielkim mieszkaniu czy nieco większym

W służbie porządku i estetyki. Jak optymalnie wykorzystać domową przestrzeń?
29.05.2017

Niezależnie od tego czy nasze życie toczy się w niewielkim mieszkaniu czy nieco większym domu, prędzej czy później miejsca do przechowywania niezbędnych rzeczy zaczyna po prostu brakować. Domowa garderoba, gospodarczy schowek czy kuchenna spiżarnia potrafią przeżywać prawdziwe oblężenie – zwłaszcza kiedy kwestię organizacji przestrzeni odkładamy w czasie. Jak skutecznie i optymalnie zagospodarować te miejsca, by utrzymać w nich nieskazitelny porządek, a do tego cieszyć się nienaganną aranżacją pomieszczenia? Mamy na to sposób!

Garderoby i obszary przechowywania wyposażone w nowoczesne systemy jezdne szturmem podbijają serca inwestorów. Nie tylko pozwalają na wygospodarowanie dodatkowego miejsca, nie narażając użytkowników na niekomfortowe otwieranie skrzydeł szafy, ale umożliwiają optyczne powiększenie pomieszczenia, bez konieczności zastanawiania się, jak ustawić mebel, by mieć do niego pełny i swobodny dostęp. Z takimi problemami spotkał się chyba każdy i właśnie to one wywołują sporą frustrację podczas aranżowania niewielkiej sypialni, kuchni czy przedpokoju. Dlatego, jeśli chcemy w pełni wykorzystać możliwości naszego mieszkania czy domu, warto zainwestować w ergonomiczne i estetyczne rozwiązanie – system Overline Plus. Ta propozycja doskonale wpisuje się w najnowsze trendy wzornicze, nakierowane na minimalizację widoczności okuć i jak najpełniejszą ekspozycję eleganckiego frontu. Wykorzystując ten system bez trudu wygospodarujemy w naszym mieszkaniu miejsce na funkcjonalną garderobę, przydatny schowek czy pojemną spiżarnię.

Pełna moc garderoby

Specjalnie zaprojektowane, oddzielne pomieszczenie służące do przechowywania ubrań i akcesoriów to marzenie niejednego właściciela własnego M, które niestety bardzo często nie ma przełożenia na kubaturowe możliwości aranżacyjne. W tym przypadku pozostaje nam znalezienie nieco miejsca – tradycyjnie w sypialni lub mniej tradycyjnie w holu. Dobrze znane szafy skrzydłowe, choć bez wątpienia pojemne i funkcjonalne, mogą przysporzyć nie lada kłopotu – nie wszędzie bowiem znajdziemy tyle miejsca, by komfortowo skorzystać z tak otwieranego mebla. Na przeszkodzie może stać rama łóżka, niewielka komoda czy nocna szafeczka, a w grę wchodzą zwykle milimetry nie pozwalające na ułożenie tej kompozycyjnej układanki w jedną całość. Dlatego w naszych domach coraz częściej goszczą systemy przesuwne, dzięki którym z łatwością zbudujemy wymarzone królestwo dla naszych ubrań. Na czym opiera się cała koncepcja?

A to już wiesz?  Barwy inaczej podane

System Overline Plus przeznaczony jest do budowy szaf z drzwiami nakładanymi na korpus mebla. Jego zasada działania polega na wykorzystaniu toru zamontowanego na górnym wieńcu szafy, po którym toczą się łożyskowane wózki przykręcone do wewnętrznej powierzchni drzwi. – Projektując system Overline Plus, dedykowany takim rozwiązaniom, postawiliśmy na połączenie funkcjonalności i designu z najwyższej półki. Dzięki unikatowemu materiałowi, z którego wykonane są kółka w naszych systemach jezdnych, drzwi pracują lekko, płynnie i cicho, wytrzymując minimum 50 tysięcy cykli otwierania i zamykania. Cała konstrukcja została dokładnie przetestowana przy faktycznym obciążeniu do 50 kg – wyjaśnia Joanna Repko, Specjalista ds. marketingu w firmie GTV. Jednak poza aspektem technicznym należy wziąć pod uwagę walory estetyczne, które stanowią silny argument wpływający na decyzję inwestora. – Myśląc o minimalistycznych, pełnych powietrza przestrzeniach postawiliśmy na oszczędność formy, ukrywanie okuć i pełną ekspozycję eleganckiego frontu mebla. Dlatego Overline Plus pozwala na zamontowanie szafy bez widocznych profili aluminiowych – dodaje ekspert firmy GTV.

W ten sposób zyskujemy dyskretną, minimalistyczną i elegancką przestrzeń, która w żaden sposób nie zaburzy harmonijnej aranżacji sypialni czy ukryje naszą prywatność, gdy garderoba zostanie zamontowana w holu.

Puszki, pudełka, przetwory – w pełnym porządku!

Zaplanowanie aranżacji tego newralgicznego pomieszczenia potrafi zjeżyć włosy na głowie – niewielka kuchnia nie pozwoli nam zagospodarować dużo przestrzeni, dlatego skupmy się na funkcjonalnych i estetycznych rozwiązaniach, które nie tylko pomieszczą wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, ale przede wszystkim zapanują nad chaosem i nie zajmą wiele miejsca. Zwłaszcza jeśli marzymy o domowej spiżarni pełnej przetworów i półproduktów będących zawsze pod ręką, gdy odwiedzą nas niezapowiedziani goście.

Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się to nieoczywiste, za pomocą systemów przesuwnych można stworzyć doskonałą przestrzeń do przechowywania zapasów – szczególnie jeśli do dyspozycji mamy nawet niewielką wnękę. Decydując się na takie rozwiązanie, zyskujemy wiele miejsca na zewnątrz – które mogłyby zająć otwierane tradycyjnie skrzydła drzwi, zaburzając tym samym ergonomię całego pomieszczenia – oraz całkiem przydatną przestrzeń wewnątrz, jeśli zdecydujemy się na wyposażenie spiżarni w system kolumnowych półek, koszy cargo czy wąskich szuflad.

A to już wiesz?  Grupa CDRL podsumowuje 2020 rok

Szafki, blaty, półki – kuchnia wymaga wiele przestrzeni przygotowanej do przechowywania, a to niesie za sobą manewrowanie między narożnikami, rantami, które potrafią dać się we znaki, zwłaszcza gdy goni nas czas i jesteśmy mniej uważni. Wtedy już tylko krok od bolesnych siniaków, otarć i drobnych kontuzji. Choć z pozoru nie zwracamy na to uwagi, warto pomyśleć o zabezpieczeniu tych elementów, zwłaszcza jeśli mamy w domu małego kucharza. – Chcąc maksymalnie wyeliminować ryzyko uderzeń i stłuczeń, komplementarnym uzupełnieniem systemu Overline Plus są kwadratowe uchwyty B226 lub okrągłe uchwyty B224 wpuszczane we front mebla, które nie tylko uchronią przed urazem ale doskonale wyeksponują całościową kompozycję drzwi przesuwnych i dyskretnie poprawią ich funkcjonalność ułatwiając otwieranie – podkreśla Joanna Repko.

To, co chcemy ukryć

Składziki, pomieszczenia gospodarcze, schowki – to kolejny przykład miejsc, w których zastosowanie systemu przesuwnego Overline Plus jest jak najbardziej zasadne. Sprzęty przeznaczone do porządkowania domu, detergenty, wszelkiego rodzaju pudła i pudełka to cały pakiet produktów, które chcemy ukryć przed oczami gości i domowników. Takie wnętrze będzie niezwykle użyteczne, jeśli wypełnimy je kilkoma niezbędnymi akcesoriami. – Do wyboru mamy tu szeroki wachlarz akcesoriów z bokami przeszklonymi, relingowymi czy rattanowymi, kosze wielopoziomowe czy szuflady ze specjalnymi organizerami, w których z łatwością posegregujemy wybrane sprzęty i akcesoria. Warto również zaopatrzyć nasz składzik w praktyczny bezdotykowy włącznik światła AE-WBEZDC-10S, który automatycznie rozświetli wnętrze schowka, gdy tylko rozsuniemy jego drzwi. Bezpiecznie i praktycznie zarazem – podkreśla Joanna Repko.

Aranżacja wymarzonego domu to często walka o każdy milimetr przestrzeni, jednak dzięki nowoczesnym i w pełni funkcjonalnym rozwiązaniom frustracja wynikająca z braku miejsca może zamienić się we wspaniałą przygodę projektowania naszego mieszkania. Wybierajmy więc mądrze, a wnętrze odwdzięczy się piękną i w pełni satysfakcjonującą kompozycją.

A to już wiesz?  Satelitarna rewolucja w rolnictwie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy