Odwiert Olgowskoje-11, wykonywany przez Serinus Energy, osiągnął głębokość końcową 3.230 m. Według uzyskanych rejestrów, Spółka natrafiła na cztery strefy potencjalnie zawierające węglowodory, z czego trzy określono jako produktywne.
Prace nad O-11 rozpoczęły się w kwietniu 2014. 18 maja odwiert osiągnął głębokość docelową. Rejestry wskazują, że w czterech strefach mogą znajdować się węglowodory, a trzy z nich mogą zapewnić wydobycie na skalę komercyjną. Podstawowymi celami odwiertu były strefy R30c oraz S6 ? z których trwa produkcja na poziomie odpowiednio: 42 tys. m. sześc. z odwiertu O-6 oraz 48 tys. m. sześc. z odwiertu O-15.
Dalsze testy zostaną przeprowadzone po przetransportowaniu na pole Olgowskoje urządzenia do rekonstrukcji odwiertów, które obecnie znajduje się na terenie odwiertu M-17. Z kolei wiertnia użyta przy O-11 zostanie teraz przemieszczona pole Północne Makiejewskoje, gdzie przed końcem czerwca rozpocznie pracę nad odwiertem NM-4.
?Cieszymy się z kontynuowania serii udanych odwiertów na Ukrainie. Trzy strefy na O-11 prawdopodobnie w najbliższym czasie zwiększą poziom naszej produkcji. Jeśli dalsze testy wykażą, że ze wszystkich trzech będzie można wydobywać, to O-11 może okazać się jednym z najbardziej udanych odwiertów w naszym portfolio. Czekamy na niezbędne urządzenia, nowe dane i wyniki analiz.? ? powiedział Jakub Korczak, Wiceprezes ds. Relacji Inwestorskich i Dyrektor Operacji w Europie Środkowo-Wschodniej Serinus Energy.
Produkcja z pola Olgowskoje prowadzona jest obecnie z dziesięciu odwiertów i wynosi 351 tys. m sześc. gazu dziennie (246 tys. m sześc. gazu dziennie przypadające na 70 proc. udział Serinus).
dostarczył infoWire.pl