Wiadomości branżowe

Jak zainwestować w niższe rachunki za ciepło?

Zdarza się, że przy okazji rocznego rozliczenia za zużycie ciepła, jesteśmy informowani o niedopłacie. W jaki sposób kolejnym razem uniknąć konieczności dopłacania i obniżyć rachunek za energią cieplną?Już w okresie letnim można podjąć kroki w kierunku niższych opłat za ogrzewanie. Jednym z nich jest zainstalowanie w budynku, w którym mieszkamy systemu inteligentnej automatyki pogodowej. System tego typu, w momencie spadku temperatury na zewnątrz, automatycznie włącza ogrzewanie, niezależnie od pory roku. Firma instalująca usługę ustala z administratorem wartości temperatur, przy których ma być uruchamiana dostawa ciepła do mieszkań.– Opłaty naliczane są tylko wtedy, gdy automatyka pogodowa uruchamia dostawę ciepła. Gdy temperatura nie spada poniżej określonego poziomu, mieszkańcy nie ponoszą dodatkowych kosztów – tłumaczy Izabela Cabanowska Menedżer ds. Klientów Grupy GPEC, która dostarcza usługę Temperatura+. – Chęć skorzystania z tego typu usługi można zgłosić bezpośrednio swojemu zarządcy – dodaje.Oszczędzanie ciepła na co dzieńJak natomiast

Zdarza się, że przy okazji rocznego rozliczenia za zużycie ciepła, jesteśmy informowani o niedopłacie. W jaki sposób kolejnym razem uniknąć konieczności dopłacania i obniżyć rachunek za energią cieplną?

Już w okresie letnim można podjąć kroki w kierunku niższych opłat za ogrzewanie. Jednym z nich jest zainstalowanie w budynku, w którym mieszkamy systemu inteligentnej automatyki pogodowej. System tego typu, w momencie spadku temperatury na zewnątrz, automatycznie włącza ogrzewanie, niezależnie od pory roku. Firma instalująca usługę ustala z administratorem wartości temperatur, przy których ma być uruchamiana dostawa ciepła do mieszkań.

? Opłaty naliczane są tylko wtedy, gdy automatyka pogodowa uruchamia dostawę ciepła. Gdy temperatura nie spada poniżej określonego poziomu, mieszkańcy nie ponoszą dodatkowych kosztów ? tłumaczy Izabela Cabanowska Menedżer ds. Klientów Grupy GPEC, która dostarcza usługę Temperatura+. ? Chęć skorzystania z tego typu usługi można zgłosić bezpośrednio swojemu zarządcy ? dodaje.

Oszczędzanie ciepła na co dzień

Jak natomiast oszczędzać ciepło w okresie grzewczym? Warto wiedzieć, że nasze codzienne zachowanie ma wpływ na to, w jakiej ilości zużywamy ciepło. Zmieniając tylko nasze codzienne nawyki, możemy ograniczyć rachunki za ogrzewanie od 5 do 15%. Eksperci Grupy GPEC radzą jak ekonomicznie wykorzystywać ogrzewanie:

  • Utrzymuj temperatury na stałym, optymalnym poziomie w ciągu całego roku: 20°C w pokojach i 23°C w łazience.
  • Dokładnie zamykaj drzwi i okna w pomieszczeniach wspólnych, takich jak klatki schodowe, piwnice, pralnie czy suszarnie.
  • Wietrz pomieszczenia – krótko, lecz intensywnie, otwierając szeroko okno. 10 minut przed wietrzeniem przykręć ogrzewanie i włącz po zamknięciu okien.
  • Obniżaj intensywność ogrzewania podczas nieobecności w domu, w nocy, podczas urlopu, a także w rzadko użytkowanych pomieszczeniach. Pamiętaj jednak, że różnica pomiędzy temperaturą docelową, a obniżoną nie powinna być większa niż 3 stopnie.
  • Nie przegrzewaj pomieszczeń.
  • Sprawdź odpowietrzenie grzejników w momencie rozpoczęcia ogrzewania.
  • Pozwól ciepłemu powietrzu kierować się do środka pomieszczenia. Sprzyja temu zamontowanie półki nad grzejnikiem.
  • Zamontuj zawory termostatyczne, regulujące dopływ ciepła do grzejników.
  • Pamiętaj, aby maksymalnie wykorzystywać położenie pomieszczeń względem słońca. W ciągu dnia, nie zasłaniaj okien.
  • Odsłoń grzejniki. Pozbądź się obudów i długich zasłon
A to już wiesz?  Serinus wraca na Ukrainę

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło GPEC. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy